| andy14 a întrebat:

Am o problema am un prieten si are un caine decate ori ma duc la el nu ma suporta trebuie sal inchida intr-o camera iar odata a scapat am stat calm ma mirosit si dupa m-a muscat stiti ce pot face sa nu mai fie agresiv?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da-i cate ceva de mancare cand te mai duci pe acolo.

| Alissa11 a răspuns:

Incearca sa nu te sperii in preajma lui, sa te imprietenesti sa sa il strigi incetisor pana te indrageste si te cunoaste...

| manolo a răspuns:

Sa sti ca odata ce un caine nu te place pur si simplu, greu ii mai intri in gratii. Vorbesc din experienta. Am avut caini de cand eram mic. Daca unul din ei nu suporta pe cineva, tot ce am putut face a fost sa il inchid, si persoana vizata sa se fereasca de contactul cu el. Nu il mai poti schimba nici cu o lada de salam sasesc, mai ales daca e deja matur si nu este junior. Stapanul lui poate insa apela la un dresor si atunci poate se schimba ceva.

| doglover23 a răspuns:

Arata.i ca nu iti este frica de el. Si eu zic ca e problema stapanului daca are un caine agresiv.

| HowTo a răspuns:

Depinde de stapan. Dar, tu, uncearca sa nu iti fie teama langa el, incearca sa te imprietenesti cu cainele.

| HowTo a răspuns:

Depinde de stapan. Dar, tu, incearca sa nu iti fie teama langa el, incearca sa te imprietenesti cu cainele.