| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ieri mergeam linistit la magazin si dintr-o data un caine din curtea cuiva a scapat din lant si era cat pe ce sa sara gardul sa ma muste.Tot asa un alt caine s-a dezlegat din lant acum o saptamana si a vrut sa sara gardul sa ma muste.Probabil stiti ca eu am avut un caine in curte de care mi-era frica si care m-a muscat de doua ori.Niciodata nu mi s-a intamplat sa fiu atat de aproape de a fi muscat de cainii din curtea cuiva doar dupa ce am prins frica pe caini dupa ce m-a muscat al meu.Este oare adevarata expresia: De ce ti-e frica nu scapi?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O lectie invatata de la strabunica mea: cand vine cainele te asezi in fund cu picioarele catre el. De atunci nu m-a mai muscat cainele.

| christall a răspuns:

Nu. Cainii simt frica. Incearca sa asculti niste muzica, sa fii calma si sa te gandesti in alta parte si inca ceva, sa nu te uiti spre ei.