| ChrisNOW a întrebat:

Acum 20 de minute am fost pe afara sa imi plimb catelul pe afara si m-am intalnit cu o alta fata care avea un caine mai mic decat a mea si s-au jucat si deodata cainele acela a muscat-o si a "tipat", dupa 1 minut m-am trezit cu a mea cu limba rosie(insa nu curgea in continuu),era sange.I-am dat sa bea apa repede,dupa care nu ia mai curs,acum are limba si gura normala,intrebarea este din ce cauza s-a intamplat asta? P.S Acum nu are nici o problema mananca, bea apa e normala.Dar sunt curios ce s-a intamplat, de sa rosit limba si gura de sange?

5 răspunsuri:
| karsivan a răspuns:

A avut o mica rana pe limba probabil s=a lovit cu un dinte sau a fost julita de celalat catel, a fost doar un mic accident nimic grav.

| GioglovanA a răspuns:

Daca i s-a oprit sangerarea e bine.Mai mult ca sigur si-a muscat limba cand a fost muscat.Acum ai grija sa nu se mai intalneasca cu acel caine pentru ca al tau o sa il muste.

| Andruxoxo a răspuns:

Probabil si-a muscat limba cainele tau.

| annamariaana a răspuns:

Poate in timp ce se juca s-a lovit la un dinte sau s-a zgariat la limba... sper ca te-am ajutat

| ComoarA a răspuns:

I s-a adunat sangele in limba si s-a facut mai rosie. Stai linistit/a nu are absolut nimic si a mea a patit la fel insa nu are nimic, au trecut 2 ani de atunci.