| cxxyy a întrebat:

M-am muscat de limba si mi-a curs sange ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DenisIonut01 a răspuns:

Bea un medicament care contine ibuprofen, clateste gura cu apa cu sare pentru a dezinfecta (o sa usture) sau poti folosi apa de gura, apoi tine un cub de gheata pe rana. Cam in 7 zile ar trebui sa treaca

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pui un prezervativ pana ajungi la spital

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ce am facut fiecare cand ne-am muscat de limba. Am asteptat sa treaca.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Bea niste vodca si poti sa zici ca ai baut Bloody Mary. Data viitoare nu te mai musca de una singura. Muscaturi, zgirieturi, vinatai... misto, dar in doi/doua sau mai multi/multe.winking

| anonimg a răspuns:

Pana acum cred ca deja s-a umflat si invinetit. In doua saptamani se va face ca noua. Pana atunci eviti durerea.

| LPCTSTR a răspuns:

Niste glicerina boraxata, altceva nu poti aplica.
Ar trebui sa dureze 3-5 zile pana se vindeca rana; incearca sa mananci mancaruri moi si sa ai grija sa nu deranjezi rana cand mananci sa introduci aliment in rana.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Sa astepti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper ca măcar a meritat ca ți-ai mușcat-o.

| Bruno92 a răspuns:

Nu exista leac pentru tine happy

| Bruno92 a răspuns:

Troll alert.

| aneliram a răspuns:

Îti trece, stai linistit.