| IePuRaSh●De●CiOcOlAtA a întrebat:

Ai ajutat vreodata un animal de pe strada? Daca da, cum?

Răspuns Câştigător
| Briceis a răspuns:

Pai acum 2 ani tata a luat o pisicuta de la bunica mea; avea 2 saptamani era asa dragutalove struck am luat-o si am tinut-o la scara si i-am facut o cusca din carton si ii dadeam lapte cu seringa; era foarte micuta; apoi a mai crescut si nu mai statea in cusca ei asa ca am dus-o la bunicul meu; acolo veneam in fiecare zi si ii dadeam laptic pentru ca bunicul meu era plecat in Spanmia; cand s-a intors el a cumparat alt pisoi; iar cei 2 s-au imperecheat din pacate dupa putin tmp pisica mea a muritcrying dar acum a lasat in urma 5 pisoi scumpi si dragalasilove struck dupa ce a murit am facut si o poezie despre eawinking

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da. Am şi adoptat câteva.

| Fantoma_1807 a răspuns:

Da, am ajutat de mai multe ori animalele fara stapin, catei sau pisici. acum citiva anisori am scos un catel dintr/o fintina arteziana dezafectata, am adus pisici la mine si le/am dat sa manince, mai pun arpacas, orez sau malai pentru vrabiute, si asta pentru ca iubesc foarte mult animalele si nu pot sa stau cu miinile in sin cind vad un animal suferind. chiar am tras si citeva palme unor copii care prinsesera un catelus si credeau ca e minge de fotbal.

| DemonicaMrx a răspuns:

Eu cumparasem din real 5 plicuri de catel si pe strada am vazut un catel pui care scancea ra de tot. poate o fi fost abandonat.l-am luat in curte,i-am dat mancare,l-am spalat,l-am pieptanat, i-am dat apa sa bea si aproape bause un castron intreg, si-a facut nevoile in spatele casei si dupa l-am dus la veterinar si l-am vaccinat si i-am dat numele:Max

| EuSiCuMine a răspuns:

Pai acum o luna, eram pe afara cu verisoara mea care e de aceeasi varsta cu mine. Ea a vazut o pisica si a vrut sa o loveasca, a prins-o si o chinuia. Eu i-am dat una dupa cap cu varamealaughing si pisica a fugit :$ deci am ajutat un animal de alt animal love struck laughing

| MâţaD a răspuns:

Cand aveam 10 ani, am fost la bunica mea, la tara.pe strada am intalnit 5 pisoiasi intr-o cu tie.i-am dus acasa,le-am facut baie cu sampon, i-am pieptanat, si am constatat ca m-am umplut de purici.am fost apoi si am facut baie, si i-am dat unui copil care a vrut sa aiba grija de ele.

| NothingImportant200 a răspuns:

Da. Am luat o catelusa de pe strada si am dus-o la bunici la tara.

| HurremSultan a răspuns:

Buna! Am ajutat:

-un animal:o pasare mai precis o randunica.Am gasit-o pe jos in timp ce mergeam la scoala.Era ranita asa ca am dus-o la veterinat care era tocmai in fata mea.Am avut noroc, insa apoi nu mai stiu ce s-a intamplat cu ea pentru., ca am plecat la scoala.

-Am mai ajutat natura: am organizat un proiect:tara lui andrei.Am luat locul I pe judet si am mers in tabara.In plus am ajutat foarte mult natura, facnd curatenie in tot orasul altaturi de cetateni.

-Am ajutat oamenii:cei saraci le dau mereu bani si mancare si cand am sin haine.Dar haine nu am mereu. Daca vrei sa-mi dai si o fundissa!kisswave

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

happy Hei

Eu sunt foarte sensibila si de fiecare data cand vad un caine pe strada nemancat si neingrijit ma apuca plansul...
In general ii ajut pe cei din fata blocului meu, mai ales cand tata face gratar, le dau si lor oase sau carne.
Ii mai ajut si pe cei de la scoala. Le aduc mancare de acasa impreuna cu niste prietene si le dau lapte cu corn.
Daca vezi un catelus mic sau un alt caine care iti e drag, fara adapost poti sa improvizezi unul : dintr-o cutie maricica. Poti sa pui in ea niste carpe sau o haina care nu-ti mai e buna, ca sa stea pe moale happy

| nikolikky a răspuns:

Prin a patra aveam la scoala 1 catelus tare frumos.Si cum eu mai aveam unul dar colagamea nu avea am pus-o sa-l ia acasa.Normal ca nu a vrut la inceput dar la luat.Acum e ditamai catelu'. Odata a sarit pe mine si facea colegamea:"Na, ai vrut sa-l iau, l-am luat."

| dizainarul a răspuns:

Da.Cineva a abandonat 3(2 fete si un biatat) catelusi si eu cu niste prietene de ale mele le-am dat de mancare, ne-am jucat cu ei si le-am facut o casuta si in 3 zile le-am gasit stapanii iubitori la toti

| LoveJustinB a răspuns:

In spatele blocului meu erau 2 caini pufosi maro inchis si i-am luat in casa i-am samponatr i-am deparazitata si i-am dus la bunica la tara(ma rog semi-tara)si sambata ma duc sa vad ce fac! funda?

| Cris_6340 a răspuns:

Si eu am gasit o pisicuta care nici macar nu deschsese ochii, cred ca avea o saptamana sau cateva zile, am luat-o acasa, i-am dat de mancare, am dus-o la veterinar si dupa aceea, cand a m, ai crescut am dus-o la bunica la taralaughing