| NoName1234 a întrebat:

Ati ajutat/salvat vreodata un animal? Povesteste! happy

7 răspunsuri:
| NoName1234 explică:

Ce dragutttt happy

| ATHOS a răspuns:

Da, frumoasa domnisoara! In urma cu cativa ani am gasit intre doua etaje ale unui bloc un caine care era sfartecat de alti caini. L-am dus le veterinar, a fost operat, azi il cheama Kim si duce o viata frumoasa langa altii doi. Ce este interesant este faptul ca mananca ca o domnisoara extrem de educata pe de o parte iar pe de alta parte a devenit foarte intelept!

| florynnaa a răspuns:

Am ajutat multi caini.cu ce? simplu.am gasit odata un catel mareee sigur era ciobanescbig grin>\. i-am dat mancare, apa, si din pacate nu l-am putut tine asa ca l-am lasat afara. el a disparut.nu e vina mea.nu puteam tine un ciobanesc la bloclaughing>a doua poveste; am gasit un catelush mik. i-am dat mancare, apa si dupa.stiu ca era iarna.era ft frig. l-am dus la o casa... unde l-am vanduth. a stat acolo pana cand intr-o zi am venit si nu l-am mai gasit acolo.sigura l-au vandut undevala taracryingsadsaracul...mai am multe ft multe povesti dar ma doare manabig grin funda?laughing

| Andre a răspuns:

Deci...ma duceam la librarie sa imi cumpar un bloc de desen cand pe drum vad un catelus mic in iau in brate il duc in fata blocului si ma joc cu el pana vine o femeie cu catelul ei si ma intreba daca catelusul e al meu ea se duce acasa ia niste mancarica de cateii si cu o hainuta si o aduce la catelus care il chema Puk asa i-am pus eu numele :d dupa aia eu trebuia sa ma duc in casa si cand intru in bloc i curge o lacrima pe obraz ma duc repede la el si i lduc la verisoara mea ca ea are curte si ma duc in fiecare saptamana sa i lvizitez si am uitat sa mentionez ca, catelusul era miccc cand l-am gasit acum e mare are vreo 4 an isi norocul **** e ca mi-am cumaprat si eu un catel de rasa bichon maltese :X:X:X

| MisterKat a răspuns:

Da, am ajutat pisicute (le-am adus acasa si le-am dat lapte si Whiskas). Mama a salvat un catelus caniche pitic negru, era langa un mall din Brasov, era pe o portiune de noroi, lovit de o masina, avea blana uriasa.Mama trebuia sa se duca la serviciu si cand a ajuns la serviciu a cerut invoire si s-a intros sa ia catelul, l-a dus la medic, l-a vaccinat apoi l-a adus acasa unde i-a facut baie si l-a tuns. Apoi i-am dat de mancare, i-am cumparat zgarda antipureci, laptic, lesa, jucarii. happy

| me_3408 a răspuns:

Mereu am ajutat animale happy adica mancare apa de toate.Stau la bloc si nu pot lua animale din pacate, dar le ajut cat pot.Ma bucur ca ati ajutat si voi si ca va pasa happy

| ZmbetNevinovat a răspuns:

Am ajutat odata o pisica mica ce era pirntre masini... dar na nu ocnsider ca am salvato, am luat-o de acolo si am dus-o pur si simplu la mine la bloc. happy