| Sara a întrebat:

Ajutati ma sa salvez un perus crying acum zece minute l am gasit jos in colivie, stand pe o parte, l am luat cu mama sa i dam apa cu seringa dar nu vrea sa deschida ciocul... e ft slabit, sta la mama in mana si sta ghemuit ca un copil sad9 ce pot sa i fac? sa l salvez, nu vreau sa moara il am de 3 ani crying

7 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Ultima speranta e sa-l duci urgent la un veterinar sa vada daca-i mai poate face ceva.Repede.

| Leea1234 a răspuns:

Off te inteleg...si mie mi-a murit perusul cand eram mica, se inecase cu miez de paine!
din pacate nu stiu ce i-ai putea face tu...doar sa te rogi la DUMNEZEU sa-si revina!
treci cu el pe la veterinar...desi cred ca nici el nu-l poate ajuta prea mult!

| YLLL a răspuns:

Off te inteleg.crying(((((
Si mie mi-a murit perusul am plans toata ziua.crying(
A trecut ceva timp de cand ai pus intrebarea...:-s spune-ne te rog daca mai e in viata sau daca se simte mai bine.sad

| cristyz a răspuns:

Du-l URGENT la veterinar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bietul perusi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa il duci urgent la veterinar. Poate ca este racit. Stiu cum e...

| teodora_3824 a răspuns:

Sara si mie mi s-a intamplat la fel. Dar nu cred ca va mai putea traii...Sunt pasari foarte sensibile... sper ca l-ai putu salva pe al tau. te pup