| ladyruxandra a întrebat:

mi-am luat ieri un perus pui si azi i-am dat drumul pri casa si s-a lipit de o banda de muste agatatoare. ce sa fac el se curata intr-una mi-e frica sa nu moara de la substanta sau sa i se lipeasca ciocul si sa moara va rog ajutati-ma...

3 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Umple un lighean mai mic cu putina apa calduta, inchide usa la baie si lasa-l in apa acolo (si tu sa il supraveghezi), nu poate sa se inece, asa ca se va spala singur. Daca nu, ia un servetel, imbiba-l in apa si daca reusesti sa-l prinzi in mana, ii speli chiar tu ciocul. Daca s-a lipit si cu penele de acea banda, la fel, il speli in acel lighean cu putina apa si ii dai drumul prin casa pana se usuca singur. Uite un link cu informatii despre cresterea perusilor, cred ca ti-ar folosi http://www.zooland.ro/Perusii___informatii_generale-4629.html in rest, ai grija de el!

| ladyruxandra explică (pentru znstr):

Mersi mult

| znstr a răspuns (pentru ladyruxandra):

N-ai pentru ce :*!