| ICanLoveYou a întrebat:

Hei. Perusa mea a murit in aceasta dimineata, am gasit-o in colivie intinsa pe jos si cu ochii intre-deschisi dar nu mai facea nimic. Am luat-o in mana si celalalt perus (masculul) se uita in tot timpul asta la mine si voiam sa va intreb daca exista vreo posibilitate sa moara pentru ca asa am auzit ca daca unui perus ii moare partenerul, acesta se simte singur si moare. Este adevarat? Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| MrAnonymus a răspuns:

Este adevarat.Ce trebuie tu sa faci este sa ii pui o oglinda in colivie iar cand perusul se va uita la reflexia lui va crede ca este perechea lui sau poti sa ii cumperi o pereche.

1 răspuns:
| adydan a răspuns:

Indicat ar fi sa nu fie singur, fa tot posibilul sa ii m-ai cumperi minim 1, bafta