| Sonia1234 a întrebat:

Ajutor! Cățelușa mea în vârstă de aproape un an vomita, tremura și plânge. Am citit pe internet că dacă îi dau lapte o să-i treacă, dar nici măcar nu se apropie de lapte. P.S la ora asta nu este nici un cabinet veterinar deschis. Sfaturi va rog

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Are vaccinurile la zi? Sper că da...
Era nevoie să o vadă un veterinar. Sunt si medici care primesc urgente, ai putea să-i suni pe rând (fara rusine) si să-i intrebi. :) Îi rogi frumos să te primească. Poate unul doar o consultă, dar poate că altul prefera sa ii faca analizele, sa îi stie exact diagnosticul.

Poate ca are doar o indigestie. Depinde ce a mâncat. Dăca nu te primeste niciun cabinet, dă-i 1/2 NOSPA (daca e talie mică) sau o tabletă, daca e talie mare (peste 10 kg). I-o introduci cu două degete direct in cerul gurii, nu astepta sa o ia cu plăcere, ca pe o ciocolată.

https://www.facebook.com/groups/medicveterinar

| Sonia1234 explică (pentru floresdemayo):

Are vaccinurile la zi. Multumesc

| floresdemayo a răspuns (pentru Sonia1234):

E bine cățelușul?

3 răspunsuri:
| andreea303037 a răspuns:

Incearca sa il incalzesti laptele si daca ai sa i l dai cu o siringa, iar maine sa o duci de urgenta la veterinar