| Bri a întrebat:

Ajutor,va rog! Catelusa mea a mancat clisa din neatentia tatalui
meu si acum vomita, tremura, refuza sa manance si sa bea apa.Nu stiu ce ar trebui sa fac mai ales ca nu e deschis nici un cabinet veterinar.Va rog sa ma ajutati, multumesc!

8 răspunsuri:
| StefiChan8D a răspuns:

De curiozitate ce i-ai dat? S-a vindecat?

| FlorentinaF a răspuns:

Offfff...probleme cu cainii. Si puiul meu este bolnav. Fa-ma sa inteleg, ce inseamna clisa? Slanina? Nu imi dau seama, scuza-ma.
Catelusa mea a mancat multa carne de porc, eu nu am fost acasa si nu am vazut ce a mancat, iar de 3 zile nu mananca, a inceput de ieri sa bea apa, azi a baut multa. In prima zi eu i-am dat apa calduta cu sare apoi a venit un farmacist si mi-a recomandat Triferment pisat si dizolvat in putina apa. Azi am continuat cu Triferment, numai ca m-am ingrijorat ca ea nu mananca deloc.Asa ca mi-a recomandat farmacistul vitamine pentru ca e foarte slabit, ulei pentru ca din cauza mancarii greu de digerat, saracuta nu s-a consipat, si alte pastile pentru digestie. Azi am gasit-o iar vomitand.Si eu sunt intr-o situatie foarte urata. Spune-mi cum se simte, tine-ma la curent.Sanatate puiului tau.

| Bri explică (pentru FlorentinaF):

Da clisa = slanina
Mama mea i-a dat o pastila de digerare sa o ajute si vad ca a mers, se simte mai bine decat se simtea acum sper ca o sa ii treaca.

| FlorentinaF a răspuns (pentru Bri):

Cum se simte? A mea si-a revenit. Mananca acum.

| Bri explică (pentru FlorentinaF):

Am dus- o ieri la veterinar ca nu se mai putea, a luat 2 injectii caci avea si febra iar acum si-a revenit complet

| FlorentinaF a răspuns (pentru Bri):

Ma bucur ca e bine!

| Bri explică (pentru FlorentinaF):

Se pare ca nu si-a revenit....astazi a facut febra 39, 8 si arata foarte rau...eu si mama speram sa nu moara sad sad sad

| FlorentinaF a răspuns (pentru Bri):

Tocmai acum am vazut.Cum e? Ati mers la veterinar?
Multa sanatate!