| AmyLove277 a întrebat:

Ajutor! Catelusa mea Maya are nevoie de ajutor,de azi-vara de cand am plecat in Italia si ea a ramas in grija unui vecin care a avut grija de ea,mi-a zis ca odata a fost pe moarte,acum nu se simte bine,i-a cazut blanita si acum are pielea iritata,nu o mai mananca find ca ii dam medicamente dar nu ii creste blana,si nu mai are chef de joaca,nimic,are si diarie,mananca dar nu se ingrasa, i se vad coastele si ii dam multa mancare.Mie frica sa moara, si nu este prin apropiere vreun cabinet veterinar si nici nu o ducem in masina find ca ei nu ii place.Ce o avea? Imi puteti spune va rog!

Răspuns Câştigător
| CarlyXlove002 a răspuns:

Ama, sunt eu, Carly, cea mai buna prietena a ta! CUNOSC EU UN VETERINAR CARE IMI TRATEAZA CATELUSUL! Suna-ma, si iti voi spune mai multe

8 răspunsuri:
| michelia a răspuns:

Amy, ori duci catelusa la veterinar, ori chemi un veterinar acasa. Nu poti s-o tratezi dupa ureche sau cu leacuri babesti. Azi!

| XxBlueRosexX a răspuns:

Saracuta de ea, duo urgent la un veterinar pentru ca daca o tratezi tu e posibil sa nu mearga si o sa i se inrautateasca situatia... dupa cum ai zis ca are pielea iritata si i-a cazut blanita e posibil sa aiba raie(doar poate dar nu e exclus). Mergi astazi cu ea de urgenta chiar daca nu ii place in masina nu ai de ales mai importanta e sanatatea ei decat restul. Si eu iubesc foarte mult animalele de orice tip si ii doresc tot binele din lume lui Maya si insanatosire grabica, bafta si tiewinking

| LiviuuuXD a răspuns:

Cheama un veterinar, o sa iti spuna veterinarul care e problema, sa nu faci nimic dupa capul tau. Apropo, in orasul tau e vara?

| PiTbuLuL a răspuns:

S-ar putea sa fie o boala poate are raie.Si eu cu pitbulu meu am patit asta dar el se scarpina incontinu dupa ce l-am dus la veterinar eu facut o injectie si eu dat niste boabe.Eu zic ca are raie astea cam ar fi siptomele raiei.Mai bine o duci la veterinar el va sti mai bine cum sa faci cu ea si ce sa ii dai
Salll
Sanatate la catelusa!

| Andreea_Dinu_1995 a răspuns:

Du-te la veterinar! sa nu cumva sa i se intample altele.ii urez catelusei insanatosire!

| Adrry00 a răspuns:

Nu ai ce face decat sa o duci la veterinar, trebuie bagata urgent pe perfuzii, cred ca i-ar placea mai mult sa mearga cu masina decat sa moara, sau poti chema un veterniar la tine acasa, dar s-ar putea sa te coste mai mult. Inteleg ca este costisitor sa te ocupi de o astfel de problema, dar nu ii dau sanse cainelui tau fara veterinar.

| AmyLove277 explică:

Nu are reie, e vaccinata contra raie.Da trebuie sa stiu ce are, de cand a murit catelusul ei e asa...

| AmyLove277 explică:

Pai i-am facut vaccin contra raie, si zilnic ii dam pastile recomandate de veterinar, da am obs ca ii creste blanita dar e foarte suparata, am vazut ca e asa de cand crying cineva ia omorat puiul.