| katherine_2874 a întrebat:

Hey! Am o pisica de 2 ani, totul a inceput la picior unde i-a cazut parul, apoi i-a cazut in zona gatului, pe burta si acum ii cade de pe labute, o mananca foarte tare pielea nu mai stiu ce sa fac am fost acum 2 saptamani la veterinar si a spus ca e normal... dar nu cred... aproape ca nu mai are blana deloc pe burta. Stie cineva ce as putea face? Vreau remediu inpotriva caderii parului?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Exista mancare de pisici speciala contra caderii parului. Exista de asemenea vitamine de uz veterinar,care ajuta la asa ceva.
Dar,parerea mea este ca pisica are o boala de piele. Micozele sunt cele mai obisnuite. De asemenea si de la purici poate sa faca dermatita alergica. Eu am o pisica,care daca se urca un purece pe ea se scarpina pana se raneste singura, incearca sa prinda purecele cu dintii si isi tunde singura blana!
Poate sa fie si raie, ca nu numai cainii contacteaza asa ceva.
Daca nu esti multumita de veterinar, mergi la altul.Bolile de piele la pisici sunt obisnuite. Dar nu trebuie lasate sa se intinda si nici animalul sa sufere.
http://www.animalutul.ro/......zele/1764/

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Trimite un mesaj user-ului Elianna. Are cunoştinţe solide în domeniu şi roag-o să te ajute. Cred că nu e pe site altfel îţi răspundea cu siguranţă.

| PinkPanther a răspuns:

Mergi la alt doctor cu ea

| AndreeaIsNoQueen a răspuns:

Du-te la alt veterinar...si daca iti spune acelasi lucru incearca sa cauti pe net remedii.Am si euu o pisica de 2 ani.Dar incearca!

| CupY a răspuns:

Probabil are vreo boală. Du-te din nou la veterinar.

Cum ar putea cineva să-ți dea o soluție la o problemă medicală prin internet?