| Furthermore a întrebat:

AJUTOR! Perusul meu are burtica vanata.e bolnava..si cred ca e chiar pe moarte. Nu prea se mai tine pe picioare si scoate un scartait si misca ciocul. De asemenea, ma ingrijoreaza si burtica vanata. poate sa aiba paraziti sau ceva? Ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu fie otravit.vezi ce a mancat ori baut.

| Furthermore explică:

Doar mancare pentru perusi(mei) si apa cu vitamine speciale (vita-plus)

| Furthermore explică:

Mda..am gasit-o moarta dimineata.straight face mai am un baiat, credeti ca va muri de singuratate sau ceva? e al meu de 3 ani, si inainte sa luam fetita, a mai stat 1 an singur.

| WhiteLotus a răspuns (pentru Furthermore):

Am o vecina care are un singur perus de vreo 3 ani pentru ca i-a murit perechea. Nu cred ca il afecteaza cu ceva, poate la inceput, pana se obisnuieste.

| WhiteLotus a răspuns:

Buna!
Eu iti sugerez sa il duci urgent la veterinar. Cu siguranta iti va spune exact ce se petrece cu el si mai mult ca sigur iti va da un tratament.
Sper sa se faca bine perusul.

O zi buna!