| LiliSiCainefain a întrebat:

Ajutor! Pisica mea de 2 luni jumatate nu mai mananca de o zi jumate, e slabita, miauna cand se uita la burtica ei, am incercat sa ii dau mancare solida (bobite solide),lapte si pliculet cu carne, ea le-a refuzat pe toate, inainte ea le manca pe toate, merge prost, cade uneori cand merge si este foarte zgribulita, puteti va rog sa imi spuneti ce se intampla cu ea? Sau cum sa o insanatosesc? Va rog

4 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Mergi cu ea la veterniar, doar acolo o poate consulta cum trebuie si iti va spune ce are si ce ar trebui facut.

| Vântulalb a răspuns:

Daca o doare burtica, exact mancare solida nu are voie. Mergi cu ea la veterinar. Cand pisicile se zgribulesc, sunt foarte bolnave (exceptie cand le este frig).

| eamrle a răspuns:

Nu iti fie greu sa te duci la veterinar... pisica ta poate sa aiba paraziti sau sa fi mincat ceva foarte rau...de obicei ele mor daca nu se aplica nici o actiune. REPEDE LA VETERINAR!

| ccccccmmmmm a răspuns (pentru eamrle):

Nu ar fi nici prima nici ultima