Întrebare recomandată | MarcŞiAtât a întrebat:

Pisicuta mea in varsta de 1 an si jumatate vomita de vreo 4-5 zile (la inceput de 4-5 ori pe zi, acum de 1-2 ori). Elimina doar mancarea ingerata sau acea spuma galbuie (nu vad ghemele de par, dar ea e alba). In acelasi timp, are diaree (de culoare maro inchis ), este apatica si nu suporta sa fie atinsa (nici macar pe burtica). Stiti cumva ce ar putea sa aiba?

46 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Are neaparat nevoie de un veterinar! Ce mai astepti? Simptomele sunt foarte grave.
Pisica, in interior are organe ca si noi oamenii. Ceva ...acolo... inauntru, un organ nu mai functioneaza!
Nu mai astepta, pana se mai poate face ceva!
Este o urgenta medicala!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai medicul veterinar poate știi în urma unui control medical.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| Chαяtreux a răspuns:

Poate ţi-a otrăvit-o cineva. aşa a păţit şi pisica mea. prima dată şi-a revenit singură, apoi a otrăvit-o iar la o săptămână şi a murit. Dă-i lapte acru, iaurt, du-o la un veterinar.

| ionghidonHD a răspuns (pentru Chαяtreux):

Chaяtreux - sunt convins 50% ca este otravita, in general pisca manaca sobolani, acei sobolani sunt foarte foarte infecti

| meoww a răspuns:

Asa era si cainele meu, nu manca si vomita orice chiar si apa, avea diaree si dupa ce a vomitat toata mancarea vomita o spuma alb-galbuie..am duso la veterinar (in stare grava) si s.a dovedit ca are parvovoroza nu stiu daca se poate face si la pisici dar a fost pentru ca nu i.am gacut vaccinurile necesare..deci du/ti pisica la veterinar sau la un spital de animale cat de repede posibil pentru ca daca vomita tot o sa aiba nevoie de perfuzie dau cv..BAFTA!

| aladinbeci a răspuns:

Du-o imediat la veterinar, Marc. Sper ca pisicuta ta sa redevina pe deplin sanatoasa.

| dragos9234 a răspuns:

Si tu esti atat de inconstient incat nu o duci la veterinar?

| LolaLollita a răspuns:

Mergi cu ea la veterinar! Nu risca viata ei incercand sfaturi de la persoane care doar isi dau cu parerea. Maine e luni, sunt deschise cabinetele. Fa-ti putin timp.

| DarkBlood32 a răspuns:

Pai du-o la veterinar.tongue

| Hash001 a răspuns:

E pe moarte.

| IncorrectUsername a răspuns:

E materialu' prost...laughingGlumesc, du-o urgent la un veterinar!

Răspuns utilizator avertizat
| Kamiichu a răspuns:

Eu aveam un cățeluș ( ciobănesc mioritic de talie medie ) avea câteva luni..la început nu am avut treabă cu el, era vioi, era ok.dar intr-o vineri a început să aibă simptomele pisicii tale, și na' nu m-am grăbit să-l duc la veterinar, am zis că poate i-a căzut rău la stomac de la mâncare..cum sâmbătă nu l-am dus, situația s-a agravat straight face..era duminică, veterinarele erau închise, luni dimineață am mers cu el la veterinar și mi-a zis că are hepatită, i-a băgat glucoză și alte lichide în stomac, și pe la 3-4 dimineața a murit straight face te sfătuiesc să mergi cât mai repede la un veterinar și să rezolvi problema, sper să nu fie atât de grav ca la cățelul meu puppy dog eyes

| Anonimuuuussssss a răspuns:

Du-o urgent la veterinar.Ce mai astepti!?

| AaNdYy a răspuns:

Du-te la veterinar... cat mai repede

| Katakimiku a răspuns:

Are apendicita laughing.
Nu stiu, du-te cu ea la veterinar.

| mikey06982 a răspuns:

Deci,nu mai sta sa citesti chiar toate raspunsurile, nici nu sta mult pe ginduri, duo la un veterinar...vai ce jale imi e(((

| HinaOnBike a răspuns:

Bună.
Numai medicul veterinar poate știi în urma unui control medical.
Pa, pa.

| lexyy a răspuns:

ARE PARVOVIROZA! daca nu ii injectezi de urgenta glucoza si penicilina,adica un veterinar sa faca asta, pentu ca boala asta e un fel de cancer galopant, ii mananca ficatu si stomacu de la ora la ora, aia galbena d eu vomita e fierea.ns daca o mai salvezi daca nu te duci de urghentsa cu ea la veternar, si asa de la 4-5 zile cat ai zis tu ca atrecuyt, deja sansele sunt de 20% sa o mai salvezi! GRABESTE-TEEE! APP sa nu mai aduci alt anumalut in casa timp de un an, pentru ca microubu ramane timp de un an, sau daca aduci sa fie injectat si pus lapunct cu sanatatea! succes!

| AndreeaCF a răspuns:

Si ce mai astepti? Du-te cu ea la veterinar daca vrei sa mai aibe sanse sa traiasca. Sunt cabinete non-stop exemplu: SpeedVeet.ro...sau AlegriaVet.ro...sau mai cauta tu pe Google alte cabinete. Sanatate!

| Haney a răspuns:

Asa i s-a intamplat si pisicului meu si a murit.insa nu uita: Daca pisica e de rasa iti va lua bani considerabili. daca e dor o pisica normala un fleac nu platesti APROAPE nik.Sanatate tie si pisicii tale!

| gabytzu707 a răspuns:

Are cu capu...dai un ibuprofenrolling on the floor

| catalindd a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie dar nu te ingrijora...du-te cu ea la veterinar sa ii dea medicamente si sa ii faca injectie si e sanatoasa.

| Adrianaa15 a răspuns:

Poate e insarcinata? Dar trebuie neaparat sa o duci la veterinar.

| Roxuts_Ureniuc_1995 a răspuns:

Cred ca are limbirici, mai bine du-l la medic! happy

| MarinelTimidul a răspuns:

Animalule, jegule! Biata pisica... de ce nu o duci la veterinar? ai lasat-o timp de 5 zile sa sufere?

| AureStar98 a răspuns:

Poate a mancat sampon

| ionghidonHD a răspuns:

La fel am patit si eu. sunt convins 50% a mancat ceva otravit.in cantitate mica. Totusi du-te la un veterinar.Pa.pa

| Hyunakim a răspuns:

Duo la un medic veterinarca daca o maii tii mult asa cine stie ce s-ar putea intampla...happy

| BoBoRooBo a răspuns:

Du-te cu pisica la veterinar