| User5666666666687 a întrebat:

Am 2 porci care de câteva zile au facut diaree. Cam de 3 zile. Ieri nu au mai facut, dar astazi de dimineață iar au facut. Le-am inlocuit apa cu ceai de menta! Dar nu stiu daca e bine! Niște idei, sfaturi! Stau la tara si nu am veterinar in sat!

Răspuns Câştigător
| Vântulalb a răspuns:

Laxativ inseamna usurarea defecarii pana la... diaree. Ceaiul de menta este... opusul sau!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă in 3 zile nu ai considerat problema ca fiind importantă (undeva pe-aproape găseai o farmacie vet) atunci vezi ce zice aici:

https://ro.kansasteamnutrition.org/......tment-4337

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa suni la un veterinar sau sa mergi iti da el ceva si iti ia putin, 10 lei

| Zuzu1991 a răspuns:

Nu stiu ce le-ai facut, dar poti sa faci acelasi lucru si guvernului Catzu'... TE ROG FRUUUUMOS! big grin

| Werrich a răspuns:

Ceaiul de menta are efect laxativ, pentru combaterea constipatiei.

| User5666666666687 explică (pentru Zuzu1991):

Fiecare de ce l doare...