| Unicooorn2001 a întrebat:

Am 4 perusi, 3 adulti si un pui, puiul sta cu femela si ceilalti in alta colivie, i-am tot lasat prin camera si in seara asta a ouat femela, cum fac sa imi dau seama care e tatal? Vreau sa ii pun pe amandoi in aceeasi colivie.

1 răspuns:
| Chelaru_Ana_Maria_Nicola_1999 a răspuns:

Pai asta depinde de tine cum privești lucrurile.Perușii,când fac oua, stau aproape.De exemplu, dacă femela ta a făcut oua, atunci masculul este cel care se apropie cel mai tare de ea.Chestia este ca perușii simt atunci când vii, și masculul pleacă de lângă femela.De asta trebuie pândiți puțin, fără zgomote, ca sa poți sa îți dai seama.Baftă.