| anonim_4396 a întrebat:

Buna:* intrebare pentru persoanele care au perusi.Am un perus mascul(sincer nu prea stiu ce varsta are, daca stie cineva cum mi-as putea da seama v-as fi recunoscatoare) asa si vreau de craciun sau cel mai tarziu luna viitoare sa-i iau un perus femela pentru a face pui si pentru a nu se mai simte si el singur.Intrebarea mea estetonguerima data cand aduc femela n casa cum trebuie sa procedez? ii las prin camera sa zboare pentru a vedea cum se inteleg sau ii pun direct pe amandoi in aceeasi colivie(am doar 1). Si dati-mi si mie va rog cat mai multe sugestii, sfaturi orice este bine venit.Multumesc mult:*

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Ar fi bine sa imprumuti o colivie de la cineva daca nu vrei sa cumperi tu, si sa-i pui in colivii diferite coliviile fiind una langa alta, cam 1-2 zile iar apoi intoarce-le in asa fel incat usa de la una sa fie in dreptul usii de la cealalta, si lasa usile deschise. Incearca sa-i urmaresti un timp, si vezi daca vreaunu intra in colivia celuilalt si cum se comporta, daca se bat ar fi bine sa ii mai lasi o vreme despartiti, si peste cateva timp cand ti se pare ca ambii sau mai imblanzit mai incarca odata metoda cu coliviile iar daca stau cuminti lasa-i impreunatongue succes! numa bine:*