| dulc3'maria a întrebat:

Am decis sa nu mai imi iau hamster si sa imi iau un porcusor de guineea.Am inteles ca are unele avantaje.este adevarat? Este mult mai bland decat hamsterul? In sensul ca nu musca? Traieste mai mult decat hamsterul? Daca da cat? Cat de mare creste un porcusor de guineea? Si ce rasa de porcusor sa iau sa nu aiba asa de mult par pentru ca nu vreau sa lase par si nu suport parul ala mare la ei parca sunt latosilaughingIn rest stiu ca trebuie facut curatenie mai des asta nu conteaza.astept raspunsuri mersilove struck

3 răspunsuri:
| chupachups1234 a răspuns:

Vezi ca trebuie sa le faci baie si sa le tai unghiile. happy

| ☻☆Diana☆☻ a răspuns:

Da-mi un mesaj cu id-ul tau sa-ti explic mai multe, am sa-ti raspund la cate intrebari vrei, caci...sincer...am o lene sa scriu pe TPUbig grin
P. S: si eu am purcelushappy buna alegerewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt de acord ca merita mai mult sa iti iei un porcusor de guineea. Intr-adevar nu musca, fata de hamsteri pe nu puteam sa ii scot din cusca pentru curatenie, fara manusa. Al meu a trait aproape 9 ani, hamsterii mi-au murit destul de repede (1-2 ani). E important sa nu ii dai apa, si-o extrage singur din legume; deci sa aiba pe langa hrana pentru porcusori si legume bogate in apa cum ar fi castravetii. Cel cu mult par se numeste "de Angora", oricum presupun ca o sa ti-l alegi dintr-un magazin/pet shop si o sa vezi acolo care are parul mai scurt, plus ca te va lamuri si vanzatorul.
Dupa ce mi-a murit al meu n-am avut inima sa-mi iau altul, atat de mult ma atasasem de el sad E un animalut foarte dragalas, si au multe avantaje fata de alte specii. Bafta si sa iti traiasca!winking