| natasha a întrebat:

Am gasit ieri un pui de porumbel. Din cate am vazut pe net are aprox 20 zile, are parte din penaj, dar mai are si puf galben.

Apa bea singur, dar nu ma lasa in ruptul capului sa il hranesc. se zbate, face pe mine... ii bag in cioc si scuipa jos ce i-am dat...

ce sa fac? pana acum i-am dat doar painica... ca nu am ajuns sa ii cumpar altceva... aveti vreo idee cum sa il ajut?

Nu as vrea sa pateasca ceva, si tin deja f mult la el...

6 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Eu cand aveam porumbei mici le dadeam malai si orez.

| machupicchu a răspuns:

Ai de ales intre a-l hrani fortat si a-l lasa sa moara de foame. Ce alegi? Deschide-i ciocul si baga-i fortat pe gat paine, insecte(muste), boabe de porumb alese mai mici(boabele de grau sunt mici pentru degete), galbenus de ou, fructe, etc...verifica hrana porumbeilor, pe net. Success.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A murit...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inmoaiei boabe de grau in apa si daile o sa se la manance.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deschidei ciocu si dai grau floarea soarelui si porumb fortat o sa vezi ca o sa mearga

| reginaporumbeilor a răspuns:

Puiul meu e la fel.Am si un papagal si ii dau porumbelului seminte de papagal malai inmuiat in apa si apa!