| CosminC86 a întrebat:

Salutare. Un prieten de-al meu a patit un necaz mare... Prietena lui a avortat fara sa-i spuna. El isi dorea din tot sufletul un copil, iar cand a aflat ca prietena lui este insarcinata, exploda de fericire, insa ea i-a zis ca nu va pastra copilul. A implorat-o sa pastreze sarcina, insa ea n-a vrut nici in ruptul capului. L-a mintit ca pleaca o saptamana la matusa ei, insa de fapt ea s-a dus sa avorteze. Cand a ajuns acasa si i-a spus ca a avortat a devenit o leguma... Nu-si mai revine deloc, in fiecare zi bea. Imi pare rau de el, e nasol sa-ti distrugi viata la 25 de ani. Nu stiu cum sa-l ajut. Aveti vreo idee?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Sa o lase pe vaca si sa gaseasca o muiere normala la cap. Balta are destul peste...

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai pentru atât a cedat?
Dacă ea nu a vrut, înseamnă că are motiv, nicio femeie nu este obligată să păstreze o sarcină!
Pa, pa.

| KodrutZ a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Si uite cu mentalitatea asta ajungem minoritari in propria tara. Avea un barbat care ii era alaturi si ar fi sustinut-o, ce mai voia? Nici macar nu a discutat cu omu', a facut avort de capul ei. Ce cuplu mai e asta? Bine, nu s-au dat cine stie ce detalii, dar mi se pare ca domnisoara are ceva probleme la mansarda. Femeile care nu vor sa pastreze sarcini ok dpv medical ar trebui sterilizate fortat. Mniez... mama ei de treaba. Sa nu ma enervez degeaba, totusi. Ii doresc vacii sa crape la urmatoarea sarcina.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru KodrutZ):

Din pacate multa lume crede ca in ritmul asta vom ajunge minoritari in favoarea romilor. E o problema foarte delicata.

Domnisoara are exact cum spui multe probleme la mansarda. Daca nu-si dorea copil de ce nu lua pastile, de ce nu folosea el prezervativul?

Multa lume care nu stie ce face...

| Legiuitoarea a răspuns (pentru KodrutZ):

Bună.
Nu înțeleg de unde pornirea asta a ta, nu putem comenta mai mult decât ce este expus, numai cuplul cunoaște adevărata față a relației lor!
Nu putem blama pe cineva fără să știm ce și cum și nu avem niciun drept să comentăm hotărârea deja luată și dusă la bun sfârșit.
Pa, pa.

| KodrutZ a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Cum ziceam, nu sint detalii destule, insa cred ca esti si tu de acord ca astfel de decizii se iau in comun. Ca si cum reversul medaliei, sa zicem - nevasta-mea face credit ca sa ne ridicam casa, eu zic ca ok, fie, iar cind primeste banii, ii iau si plec cu ei in Thailanda la fetite. Nu e vorba neaparat de crima abominabila a avortului, cit de crima abominabila de a face chestii pe la spatele partenerului.

| CosminC86 explică (pentru KodrutZ):

Se cunosc de foarte mult timp. Faza e ca ea vrea sa continuie relatia, dar el nici nu vrea sa auda. Cred ca e nebuna tipa, vrea sa continuie ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic.

| KodrutZ a răspuns (pentru CosminC86):

Mdah, clar. Si cum motiveaza? Prostiile alea cu prea tineri sa ne traim viata, cariera acum, copii mai tirziu, nu avem cu ce... sau pur si simplu e cretina?

| CosminC86 explică (pentru KodrutZ):

Cred ca e dusa... Cariera nu are ca nu munceste, doar el munceste. Probabil vrea sa o intretina in continuare. Iar de bani, el nu duce lipsa.

| KodrutZ a răspuns (pentru CosminC86):

Mdah, in situatia descrisa de tine incasa un chicior in spate de la mine in secunda doi.

| ignore a răspuns:

Stai cat mai mult in compania lui pentru a nu face o prostie incearca sa ii distragi atentia scoate-l in oras.

| aniyka a răspuns:

Prietena ii javra, un copil nenescut are viata, e o viata exact din momentul conceperi, el nu are nici o vina, nici un păcat, ea a greșit. acuma clar ca nu-i convine ca si-a dorit acest copil, de trebuie sa accepte realitatea, sa meargă mai departe sa își facă o prietena o soție o familie..trist încurajările mele.
P.S mi se rupe sufletul cand vad ca acel om si-a dorit copilul si avea posibilitatea sa i-l crească si capra aia de gagicasa l-a avortat
Pace

| AișaXd a răspuns:

Stai mai mult cu el, nu il lasa pe langa influente proaste ca sa nu se apuce si de droguri, scoate-l in oras si prezintai o domnisoara apropiata de varsta lui care e mai sanatoasa la cap si sa incerci sa ii apropii cat mai mult. Sper ca ti-am fost de ajutor. happy