| ursuletul46 a întrebat:

Am gasit o pisicuta acum o luna si inca nu i am gasit stapan asa ca am hotarat sa o pastram.Ea a fost maricica cand am gasit-o si mama spune ca o sa plece de acasa cand o sa creasca si de asta nu prea vrea sa i facem vaccinuri si sa o castram...dar daca se va intoarce cu pui? Asa ca intrebariele mele sunt: Credeti ca daca o sa plece vreodata o sa se mai intoarca? Cat costa un vaccin? Cate vaccinuri trebuiesc facute unei pisici si la cat timp? Si cat costa castrarea? Avem o situatie financiara dificila in acest moment asa ca eu am strans cativa bani ..cam 200 de lei credeti ca ajung doar pentru vaccinuri?

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Daca e ingrijita bine nu pleaca. E adevarat ca pisicile sau motanii mai pleaca si uneori lipsesc 1-2-3 zile dar se intorc mereu la casa lor. 200 de lei este o suma mare pentru vaccin si deparazitare, iti trebuie mult mai putin. Restul pe parcurs, nu stiu cat ar fi o castrare dar daca n-o faci te umpli de pui. Si daca e castrata sunt sanse mai mici sa plece.

1 răspuns:
| BubbleTea a răspuns:

Salut. Stai la curte? O pisica nu are cum sa fuga dintr-un bloc. Se spune ca doar masculii pleaca si nu se mai intorc. Femelele raman. Un vaccin costa intre 200-300 de lei. Castrarea nu stiu cat costa. Si eu am o pisica, si nu e sterilizata. Bunicul meu, Dumnezeu sa-l ierte, lasa pisica sa faca pui dupa care ii ucidea. Eu nu fac asa. Ii las sa creasca iar cad vad ca pot sa se descurce singure, le duc si le las pe stradute. Daca vrei o castrezi, daca nu faci cum fac eu. Intereseaza-te pe net cat costa o castrare. Succes, sper ca te-am ajutat.