Întrebare recomandată | fshc a întrebat:

Am intr-un acvariu de 25 l cu capac 2 Guramy(masculi), 4 guppy(o femela, 3 masculi pasnici), un sanitar(ancystrius) si 3 xiphos.
Am un aparat >termostatThermo plus 25 de 25 W si un aparat de oxigenat Claro 300.La cate grade ar trebui sa setez termostatul(incalzitorul), este setat la 24, este bine?

3 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Ajunge 24 de grade. Apa nu trebuie sa fie foarte calda si nici nu conteaza unde pozitionezi acvariul. Sa nu urci temperatura la 27 de grade ca este mult.

Pa, pa.

| mihai69 a răspuns:

Poți chiar să-l duci spre 25-27 de grade. Depinde și de poziția vasului în casă (la geam, pe balcon etc.)

| LTAA a răspuns:

Categoria nepotrivita!