| Horhoianu_Alex_1980 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Am un catel chihuahua si este invatat sa faca pipi pe covoare absorbante.
Cum o invat sa isi faca nevoile afara?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Scoate un covor „absorvant" afară.

| GabyT10 a răspuns:

Scoate-l afara cat mai des iar atunci cand isi face nevoile in iarba (sau unde iti doresti tu sa faca), rasplateste-l cu o recompensa si spune-i bravo (mangaie-l, arata-i ca a facut un lucru bun). Usor, usor se va invata...e nevoie de timp si putina rabdare.Eu asa mi-am invatat blanosii sa faca afara happy. Sper sa te ajute comentariul meu.Multa bafta si sanatate catelusului tau.