| biencutzicutza a întrebat:

Am nevoie urgent de un sfat catelusa mea este foarte bolnava vineri am dus-o la vaccin al patrulea vaccin cel de anti rabie si de atunci vomita in continuu refuza mancarea si apa zace in pat si nu vrea sa se mai miste nu doarme sta cu ochii deschisi dar se citeste in ochii ei ca ii este rau nu stiu de ce dar miroase foarte urat in camera. imi este mila de ea nu a mai mancat de 2 zile are abia 3 luni am nevoie de ajutor va rog frumos

5 răspunsuri:
| Dahliaa a răspuns:

Am avut si eu un caine care la 1 luna tremura, nu manca, nu bea apa, nu facea nimic. L-am dus la doctor, i-am facut deparazitare, iar pana la urma s-a facut bine. S-ar putea sa aiba parvoviroza. Este o boala foarte intalnita la puii mici. Du-te la doctor cu ea urgent! Trebuie sa ii faci vaccin anti parvoviroza. Incearca sa-i dai jumatate de pastila furazolidon dimineata si seara cu seringa si zeama de orez. Eu asa i-am dat cainelui meu si s-a facut bine. Succes si sper sa se faca bine!

| Dahliaa a răspuns (pentru Dahliaa):

Scuze, n-am vazut ca ai scris ca ai vaccinat - o. happy

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Wau, nu e bine! Medicul i-a dat inainte de vaccin, antiparazitarul?
De două zile stă așa? De ce nu l-ai sunat ieri, de urgență? Dă-i acum telefon să-și facă medicul datoria! Da, vaccinurile uneori pot avea efecte secundare, unii rămân paralizati, altii... Doamne, nu-i era trecut termenul de valabilitate? Fugi cu el ACUM la orice medic!

| biencutzicutza explică (pentru floresdemayo):

Multumesc pentru raspuns dar a murit in septembrie

| floresdemayo a răspuns (pentru biencutzicutza):

Îmi pare rău să aflu asta! Dar n-am inteles un lucru: când ai postat tu întrebarea în luna octombrie, cățelul era deja mort încă din luna ...septembrie sad?