| anonim_4396 a întrebat:

Am niste pasari care foarte putin mananca, sunt gaini.Ar putea fi bolnave?

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consultă un medic veterinar.
Pa, pa.

| thalyslly a răspuns:

Gaini de rasa? ce anume inseamna putin?

| SLS a răspuns (pentru thalyslly):

Nu de rasa, obisnuite. Putin adica mananca doar dimineata, daca le mai dau alta data nu mananca.

| thalyslly a răspuns:

Deparazitari au facute? paraziti sunt comuni la gaini
alte simptome? diaree, leziuni pe cioc barbite?

| thalyslly a răspuns:

Este clinica de patologie aviara in cadrul facultatiilor de medicina veterinara.si crede-ma ca vin destule gaini si porumbei.recent s-a facut prima operatie pentru a pune o tija in aripa unui porumbel de concurs.so.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu neaparat.

| CVane a răspuns:

Nu cred si eu am gaini si nu mananca foarte mult, si nu au nimic.

| acinorev a răspuns:

Nu cred ca au nimic. Dar cel mai bine ar fi sa le consulte un medic.

| ion933 a răspuns:

Asa maninca toate gainile cit ai vrea sa manince cit un caine

| SLS a răspuns (pentru ion933):

Doar o data pe zi? credeam ca manca mai mult.

| SLS a răspuns:

Da au facute deparazitari si injectii contra gripei aviare. Diaree ssu leziuni pe cioc nu doar ca mananca o singura data pe zi si gata.