| r2d2 a întrebat:

Am o catelusa de talie mica de ~3 luni. I-am pus lesa ca sa o invat cu ea si cand o iau prin casa sa o plimb ia lesa in gura, trage de ea si maraie. Face foarte urat. Nu inteleg de ce... Cum pot sa o fac sa numai faca asa? Nu vreau ca atunci cand o voi scoate la plimbare sa-mi faca ce-mi face in casa.

Răspuns Câştigător
| copilfardeminte40127 a răspuns:

Buna! E normal sa se comporte asa pentru ca nu stie de ce ii pui lesa. Continua sa exersezi cu ea prin casa si sigur intr-o zi va accepta ideea ca trebuie sa o poarta. Pot sa iti mai dau o idee: ai incercat cu un ham? poate lesa o deranjeaza. Imprumuta de la un prieten sau o prietena un ham ( ca sa nu dai tu banii pe el, pentru ca s-ar putea sa nu te ajute) si daca vezi ca ii place mai mult cu el, inseamna ca o deranjeaza lesa. Sper sa reusesti in final. Succes! Sa iti traiasca catelusa si sa va bucurati impreuna.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca un ham, poate ii va fi mai bine.