| BucoveanuMarius a întrebat:

Am o catelusa gestanta de 14 zile și azi se poarta diferit (adică acum) este indiferenta și tremura dacă o ei în brate mârâie care nu făcea asa pana acu

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu o mai atinge, ca-i gestanta si isi protejeaza puii din burta!

| Roxette909 a răspuns:

Catelusele sunt ca și noi femeile în timpul sarcinii, au și ele schimbări hormonale sau pur și simplu I s-a trezit instinctul matern și mârâie ca și cum ar vrea sa și apere puii. Nu cred ca e o chestie de care sa ți faci griji. Dacă te preocupa ft tare poți suna la un veterinar ca să nu cheltui bănuți la consulatite și în funcție de răspuns poate fi nevoie sa te prezinți cu ea. Succes