| AnemonaP a întrebat:

Am o catelusa labrador de 2 ani, in tot acest timp a fost obisnuita doar cu pisica mea. Aceasta de curand are 2 pisoiasi. A avut contact cu ei,nu le-a facut nimic,imi era cam frica,pentru ca atunci cand vedea alte pisici le alerga. Iar ieri,cand erau afara si pisoi si catelusa,la un moment dat,pisoiul statea nemiscat iar ea am vazut ca pandea, si deodata sare la pisoi si il alearga. Ce as putea face sa o obinuiesc cu acestia?

Răspuns Câştigător
| Surugiu_Denis_1998 a răspuns:

Buna! Si eu am avut aceeasi problema candva...in primul rand trebuie sa te asiguri ca, cainele nu vaneaza pisica..adica cu intentie de rau..acesta poate doar se joaca... poti incerca sa te joci cu ambii in acelasi timp, sa ii hranesti in acelasi timp..sa se obisnuiasca impreuna. sper ca ti-am fost de ajutor!