| laprilaur a întrebat:

Am o chitara Delson cu 3 corzi de nylon si 3 de metal este acustica sau clasica?

Răspuns Câştigător
| Zitronen a răspuns:

Chitariile clasice, au corzi de metal. Dar sunt si din nylon, am vazut la un prieten de-al meu. Ar fii bine sa le schimbi pe cele de nylon, pentru ca metalul este mult mai bun.

5 răspunsuri:
| MEIALI a răspuns:

Este clasica. Chitarile acustice au doar corzi de metal, din cate stiu. De asemenea chitarile clasice au gatul mai lat decat cele acustice.

| ClapClapClap a răspuns (pentru MEIALI):

Noroc ca exista copy-paste. Ca sa para ca isi foloseste creierul si cel care e mai sarac intelectual. laughing Pacat ca vrea doar SA PARA, ca de fapt nu este inteligent. Scuza-ma, dar cine zicea ca "e plina tara de prosti" avea dreptate. Acum o sa sari in sus sa zici ca tu ai creier. Degeaba ai daba nu stii sa il folosesti! Sorrywinking
PS: Ca sa te luminez putin...In coltul din dreapta sus al fiecarui comentariu este afisata data si ora la care a fost publicat, strategia nu-ti prea merge. Orice om intreg la minte se prinde ca ai copiat comentariul meu! Gandeste mai mult data viitoare (daca poti sa faci asta).

| MEIALI a răspuns (pentru ClapClapClap):

Mai lasa-ma ca nu am timp e astia ca tine, team jignit eu ca sa ma faci prost?
am nevoie de raspunsuri asa ca tineti gura!

| Zitronen a răspuns:

Multumesc pentru fundahappy

| ClapClapClap a răspuns:

Este clasica. Chitarile acustice au doar corzi de metal, din cate stiu. De asemenea chitarile clasice au gatul mai lat decat cele acustice.