| FlorinPetras a întrebat:

Am o foarte mare rugaminte la voi si va multumesc din suflet daca ma puteti ajuta. Am o foarte mare pasiune si anume fotografia, insa din pacate nu prea imi pot urma acest vis din cauza situatiei materiale. Imi puteti spune va rog frumos cum as putea face rost de un aparat de fotografiat destul de bun? Am cautat sa si muncesc pentru a strange bani, dar din pacate nu am gasit, sunt elev in clasa a 12 a si mi-as dori macar sa gasesc de lucru pentru a-mi putea procura un aparat foto. Daca va ajuta cu ceva va pot da pagina cu fotografiile realizate de mine (cu un aparat imprumutat). Va multumesc din suflet! Si poate se gaseste cineva care sa ma poata ajuta! As fi dispus sa fac aproape orice! Va multumesc din suflet!

1 răspuns:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau

Nu ai specificat unde locuiesti.Este greu sa gasesti un loc de munca,mai ales intr-un domeniu anume pe care il doresti.
Continua cautarile pentru un loc de munca, ai incercat pe facebook sau prin email sa lasi mesaj studio-urilor din localitatea ta?
Sau un anunt pe internet cu pasiunea ta?
Nu te grabi sa faci orice, altfel vei fi luat de fraier.
Incearca sa intri in legatura cu studio-uri si sa lasi anunt pe net cu o data de contact, ex : un email [preferabil altul decat cel al tau personal] sau un nr de telefon, dar ai grija ca te pot contacta si excroci.
Daca vrei sa lasi un anunt creaza-ti un nou email de exemplu: florin.photography sau ceva de genul pe care sa il accesezi zilnic.

Iti doresc multa bafta si o zi placuta. :]