| LexaPerplexa a întrebat:

Am o intrebare: cam cat costa un Bichon?
Si care dintre ei e mai frumos sau ieftin (frise, maltez sau havanez)?
Fundita.batting eyelashes

6 răspunsuri:
| DoarOana a răspuns:

Ca preț, bichonul frisse -> 200-500 E; bichonul havanez e cam 500RON iar bichonul maltez e 100-400 E.
Cel mai ușor e să ai grijă de un Bichon Frisse pentru că blana lor nu crește până in pământ si nu trebuie să le acorzi așa atenție. Maltezul lasă mult păr, pe când Frisse nu. Poate că la început o să ai răbdare să cureți după el dar ce te faci mai încolo?
Acum fiecare e drăguț in felul lui de a fi. Pentru fisse nu se prea întamplă nimic dacă „uiti" sa il piepteni într-o zi pentru ca blana lui nu necesită așa mare atenție pe când blana celuilalt o să fie mult mai încâlcită (iti ia cam 20 min). În rest e cam la fel. Acum depinde de tine.
Cat despre cel havanez va trebui sa il periezi doar de 2-3 ori pe saptamana. Nu naparleste (mai gasesti tu ceva fire dar nu asa multe).
Pa, pa

| analexandra a răspuns:

Dupa parerea mea, bichoni frise sunt cei mai buni mai ales pentru apartament(eu am 2) din multe motive. In primul rand nu lasa par deloc, nu necesita ingrijiri speciale ale parului, sunt foarte destepti(nu ca ceilalti nu ar fi) sunt jucausi simpatici si mereu fericiti. Nu trebuie sa fii un expert ca sa-i poti dresa (al meu face piruiete, se rostogoleste, sare la comanda). Sunt minunati companioni. Pretul este in jur de 800 ron pana la 2000 ron rasa pura din parinti campioni. Pe net gasesti multe oferte de metisi de bichon (ff scumpi) chiar si la 400 ron. Eu am de vanzare acum un baietel de 1 luna si jumatate daca vrei sa mai vorbim trimite-mi un mesaj pe privat. poooopp funda?

| twilightt a răspuns (pentru analexandra):

Mai ai de vandut? si cam cat costa

| Bledea a răspuns (pentru analexandra):

Buna mai ai de vanzare bichoni? daca da trimite'm un mesaj cu pretul lor si daca ai pozee chiar ma intereseaza unul:X

| Bledea a răspuns (pentru analexandra):

Buna mai ai de vanzare bichoni? daca da trimite'm un mesaj cu pretul lor si daca ai pozee chiar ma intereseaza unul:Xpentru analexandra

| Kiky2 a răspuns:

Un bichon costa 400-800 ron si mie imi place mult bichhonul maltese si nu stiu care e cel mai ieftin dar sper sa iti gasesti unul potrivit