| asdfgbhjkl a întrebat:

Am o intrebare urgenta.Mi-am dus ieri motanul la castrat si a facut in cusca cand l-am adus acasa,dar de atunci nu a mai facut,si el tot incearca sa faca la litiera, dar nu poate.O sa ii treaca sau trebuie sa il duc la veterinar?

8 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Pai veterinarul nu ti-a spus rectiile adverse sau ceva de genu? Eu zic ca e normal, il doare, se simte mai amestit. Eu zic ca ii trece si pune-i litiera aproape de el.

| asdfgbhjkl explică (pentru AtateaConditii):

A facut pana la urma happy Dar oricum acum am alta problema..cred ca are diabet.

| AtateaConditii a răspuns (pentru asdfgbhjkl):

A mancat prea multe dulciuri?)) Nu prea stiu multe despre diabet, e de rau?

| asdfgbhjkl explică (pentru AtateaConditii):

Normal ca e rau laughing dar pana la urma nu are asta,m-am dus la veterinar sa o intreb si a spus ca acum,cum e castrat si ii dau granule pentru motani castrati,si granulele acelea au multa sare, ca sa ii faca sa bea apa ca sa nu ii apara nu stiu ce pe piele.e vorba despre apa pentru ca asta e unul din simptomele diabetului, cand bea apa multa si face pipi foarte des si multe altele, dar din fericire al meu bea doar foarte multa apa, asta datorita granulelor.te-am lamurit? laughing

| AtateaConditii a răspuns (pentru asdfgbhjkl):

Ceva cu apa si diabet, granule pentru pisici castrati nu stiam ca exista special pentru castrati. E de binelaughing.:*

| asdfgbhjkl explică (pentru AtateaConditii):

laughing :*

| karsivan a răspuns:

Daca au trecut 20 de ore de la operatie si inca e ametit suna vetul si vezi ce zice

| Exaizo a răspuns:

Nu face fiindca te uraste, cum sa ii faci asa ceva saracului pisoi? Cand vei avea un iubit si il vei alinta „pisoi" iar tatal tau vrea sa il duca la castrat il vei lasa? Gosh.