| a1234509876 a întrebat:

Am o pisica care se urca pe frigider mereu! CUM S-O DEZOBISNUIESC?

Răspuns Câştigător
| SnowBella a răspuns:

Cel mai prost lucru pe care il poti face este s`o bati sau sa tipi la ea. Pune niste coji de portocale sau alte citrice pe frigider. Pisicile au mirosul mult mai fin decat cel al oamenilor, deci nu suporta mirosul citricelor.

5 răspunsuri:
| Dina a răspuns:

De fiecare data cind o vezi loveste-o ori da-o jos cu o foarte mare viteza.O sa vezi ce rezultat v-ei primi

| MrSpooky a răspuns:

Zi carei problema cu asta?
zi mersi ca nu se baga in frigiderlaughing

| AzZy a răspuns:

Stiu ca o sa sune aiurea, dar TIPA la ea, fai morala, ceart-o, dar nu o bate.
urechile pisicilor sunt foarte sensibile si daca tipi la ea isi va da seama ca a facut ceva gresit, dar daca o bati se va indeparta de tine si nu va mai sta la alintat. desigur, nu se va dezavat intr-o zi, trebuie sa ai rabdare vreo saptamana.

Incearca, chiar functioneaza.

| GeorgeGabriel a răspuns:

Dai bataielaughing poate ca se urca acolo cu un motiv tu de ce te urci n pat? cand o mai vezi pe frigider o apuci de planita de la spate(de la cap)de 2 -3 ori si nu mai face(asta descurajeaza pisica sa nu faca anumite lucruri)

| Murthag a răspuns:

De acord cu Dina, dar daca iti este mila de pisica, poti incerca sa pui vaselina pe locurile in care se urca. O ti maxim o saptamana, apoi vei vedea ca nu se mai urcawinking