| shadybaby a întrebat:

Am o problema cu cainele meu, orice i`as da nu prea mananca. Mama l-a obisnuit prost, ii mai da si cate o bucata de napolitana sau cate o lingurita de inghetata, dar nu in exces, insa in afara de astea nu prea mananca nimic, orice i`as da. i-am luat si pedigree, si nici nu isi baga nasul in bol, am incercat sa ii dau mancare normala si nu mananca. Chiar daca mananca, e foarte pretentios, ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| adaada31 a răspuns:

Depinde de varsta... daca e pui trebuie sa aiba 3 mese pe zi si la fiecare masa ii pui orice mancare lasi 5 minute bolul dupa care il iei si asa procedezi si la celelalte mese. in cateva zile va manca. si apropo nimic altceva intre mese, daca vrea sa manance bine daca nu la urmatoarea masawinking sper ca ti-am fost de ajutor eu asa l-am facut sa manance pe cainele meubatting eyelashes aaa si daca e adult procedezi la fel numai ca va avea doar doua mese pe zi, dimineata si searawinking

4 răspunsuri:
| lovem3 a răspuns:

Cat are cainele tau? inainte manca si acum nu mai mananca? sa nu fie bolnav mai bine il duci la veterinar pentru un consult. oricum este bine sa iti duci animalul din cand in cand la veterinar pentru control chiar daca nu are nimic.
daca este doar rasfatat cum spui tu stai linistita asa este si al meu o buna perioada de timp nu manaca decat daca ii dadeam cu lingurita acum s-a dezvatat insa nu mananca nimic daca nu stai langa el si il feliciti cand termina.
incearca sa ii gatesti mancare doar pentru el eu la al meu ii fac mancare din orez fiert arpacas si pui sau vita un gen de ciorbita pilaf sper ca intelegi si manaca.

| shadybaby explică:

Are 7 ani, dar nu pare a fi bolnav, nu vomita, nu ii merge burta, nu nimic, de mancat mananca, dar numai dulciuri. Chiar se si joaca, mereu imi apuca papucii si se joaca. Oricum mersi pentru raspunsuri si daca nu mananca nicicum, il duc la veterinar.

| nextlevel999 a răspuns:

Lasal nemancat 3 zile apoi scoate-l afara o sa vezi ca o sa pasca de foame

| xXMaximAlcoolxX a răspuns:

Bună shadybaby!
Ai grijă să nu aibă o boală. Acceași problemă am avut și eu cu cățelușa mea, ciobanesc german. Nu mânca nimic, si de la un timp slăbise îngrozitor de mult, am dus-o la veterinar i-a făcut un tratament cu toate că vomita. Dar din păcate, a murit.
Mai bine îl duci la veterinar, doar nu vrei să-ți pierzi animalul de companie, poate te-ai atașat mult de el!
Baftă. Însănătoșire grabinică, îmi pare rău pentru el.