| biwltyad a întrebat:

Hey... Am o problema cu catelusul meu de 7 luni. De 1-2 zile face diaree, uneori cu mucus, alteori, parca, cu sange, nu stiu sigur 100%. Nu stiu daca a mancat vreo porcarie, zilele astea nu am fost acasa. Stiu doar ca tatal meu a crezut-o pe femeia de la magazin si i-a cumparat mancare Pedigree ( eu i-am spus sa ii cumpere Purina Pro Plan, chiar daca de obicei ii dam Brit Care). I-a spus tatalui meu ca pe net se face doar anti-reclama si ca pedigree e cea mai buna. Doamne... Ce nu ar face cei de la magazine pentru bani! In fine, dar chestia e ca el a mai primit Pedigree mai demult, doar o zi, maxim. In fine, atunci i-a luat punga din supermarket, acum a luat varsate, daca conteaza.
Asa, sa ma intorc la catel. Nu arata sa il doara ceva. E la fel de jucaus si de zapacit ca de obicei, si are aceeasi pofta uriasa de mancare laughing
Deci ar putea fi ceva grav?
La vet nu pot sa il duc decat abia maine, azi e inchis.
Si inca ceva, cum il pot convinge pe tatal meu ca mancarea superpremium si premium, se numeste asa cu un motiv, nu doar ca e mai scumpa? Nu e chestia ca nu ne permitem, dar lui i se pare ca mancarea de caini e tot mancare de caini oricare ar fi...
Si mai am inca o intrebare =]]
As vrea sa schimb Brit Care-ul, nu prea ii place gustul, adica mananca doar daca ii e chiar foame, dar uneori ajunge sa manance doar un castron mare - unul jumatate pe zi... E destul de putin pentru un caine de 20 de kg... Dar stiu ca in timpul naparlirii si caldurii de afara ( el fiind Husky Siberian) mananca mai putin happy
Si daca ii dau orez fiert, il va mai strange la stomac?

Răspuns Câştigător
| DenissaRoxana a răspuns:

Este normal sa faca diaree daca i se schimba hrana, mai ales ca Husky-ul e sensibil. Nu este nimic grav, o sa ii treaca..doar sa nu ii mai schimbi mancarea.
Este un caz foarte bun al tau. In unele cazuri ii cade blana, face iritatii etc.

| biwltyad explică (pentru DenissaRoxana):

Am renuntat la Pedigree. Ii dam orez fiert cu gaturi de pui pana isi revine, apoi trecem din nou la Brit Care, si cred ca acolo ramanem happy Mersi mult de ajutor.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NUU stiu! DU-te la doctor cu el...

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Du-te la medic cu el

| biwltyad explică:

Nu am terminat despre Brit Care, ce inlocuitor hipoalergenic gustos ar fi? happy

| Dianalala a răspuns:

Du-te cu el la veterinar.