| denyzo a întrebat:

Am o problema cu catelul meu.
Are 2 luni aproape 3 si nu l-am mai scos afara pana acum pentru ca a fost perioada cu vaccinurile.
Cand am inceput sa-l scot, nu vrea sa se plimbe afara, tot vrea sa se suie la mine in brate si "miorlaie".
Putin ajutor?

1 răspuns:
| Rocsid a răspuns:

E un mediu nou pentru el si asta il sperie..Incearca cand iesi cu el afara sa il duci pentru inceput in zone mai retrase si linistite si sa te joci cu el. dupa aia treptat poti merge in locuri tot mai aglomerate.iesi afara cu jucaria lui preferata si joaca-te cu el ca sa asocieze asta cu ceva bun si nu traumatizant cum sunt claxoanele si zgomotul putermic si nou.
La cat mai multe plimbari cu blanosul!