| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu motanul meu... parca e posedat. Daca vreau sa il mangai ma musca, insa toarce(toarce de nervi cred) ma zgarie, noaptea se uita FFF ciudat la mine, adica pur si simplu ma uit in ochii lui, se uita in ochii mei si dintr-o data sare pe fata mea. OMG fix acum cand scriam ma uitam iar in ochii lui si efectiv un ochi il inchidea si cu celalalt se uita insistent la mine, mi-e foarte frica de el. Sau cred ca e un motiv pentru ochiul pe care il inchidea, i-am facut o poza cu blit si ochiul pe care l-a inchis parca avea o lacrima in el habar nu am, dar imi e foarte frica de el. Sfaturi va rog din suflet, are 2 luni si se comporta foarte foarte ciudat. Sau uneouri isi ridica cocoasa si alearga intr-o parte. Offf

8 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Poate îl doare ceva sau are alta problemă medicală. Poate că așa îi este comportamentul, sau poate chiar este posedat cum ai spus tu. Ai putea sta de vorba cu un veterinar, că poate el știe ce ar fi de făcut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vezi ca poate ti-a folosit din "iarba" cât timp nu ai fost acasă laughing
Mergi cu el la veterinar, se comporta ciudat.

Răspuns utilizator avertizat
| XYZ02 a răspuns:

Trebuia sa iti fi cumparat un caine, un jack russel sau beagle cred ca iti faceau viata mai interesanta.Eu unul nu suport pisicile.

| Nătărău a răspuns:

Este posedat de spiritul strămoșilor lui, șerpilienii muțunaki tricolori. Are nevoie de o slujbă, de preferat bisericească, în străinătate, unde o să-i facă o despiritualizare cu o iarbă legală și mai verde.

| Addrriiaannaaaa a răspuns:

Buna,pisoiul tau cu varsta isi va schimba comportamenul, recomand sa mai iei una, poate din plictiseala reactioneaza ca un ciudat, eu am 2 pisoi, un motan de 5 luni si o pisica de 3 ani, cand motanelul devine ca al tau pisica sare si il bate, tine vreo 2 min horjaneala toata dar dupa e ca un inger,in cazul tau poti incerca sa faci ca mama pisica,mereu functioneaza,cand vezi ca nu te lasa incearca sa marai la el(un mieunat lung si cu o sonoritate mai joasa,incearca sa si hasai la el ), incearca sa-i dai si cate o laba cat sa-l darame, chiar te va considera drept mama lui.
P.S. motanii si maturizeaza greu, femelele mai repede, femela mea la 8 luni era deja blanda rar sarea sa atace in joaca, am auzit de cazuri cu motani ce s-au maturizat la 2 ani si jumate chiar 3, baftaa.

| Vanesa87 a răspuns:

Remand sa mergi la un petshop si sa cumperi ''iarba matei'', nu este posedat, este in perioada de imperechere,(cam pe sfarsite)

| TheGentleman a răspuns (pentru Vanesa87):

Dai droguri la pisici, a? rolling on the floor