| Gaming_Lucian_2000 a întrebat:

Am o problema mare.De curand m-am mutat la o noua casa unde am 3 caini pe care nu pot sa-i evit si nici nu sunt foarte mici.Cand trec pe langa ei latra si se apropie de mine

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Incearca sa ramai calm si sa nu simta ca iti este feica in timp va veti obisnui uni cu alti.
Aruncale ceva de mancare in caz critic.

| Gaming_Lucian_2000 explică (pentru Freya1):

M-am obisnuit deja cu ei, insa raspunsul tau este cel mai apropiat de realitate, trebuie sa ramai calm si sa nu arati semne ca iti este frica, chiar daca iti vor mirosi frica vor incerca sa te intimideze insa daca nu le areti nici un semn de frica te vor lasa impace.

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Câștigă-le încrederea (amiciția) dându-le câte ceva de mâncare, puțin dar zilnic

| Felys a răspuns:

Mancarea face minuni, cand treci pe langa ei sa ai pregatit mereu cateva bobite sau orice si sa vezi cum te vor iubii si proteja pe viitor

| Crackman a răspuns:

Pai vezi daca sunt flamanzi, de obicei animalele ii iubesc pe cei ce le mai da o felie de paine.
nu uita sa vb cu ei sa iti reunoasca vocea.
Porma daca nu le arunci o felie de carne cu otrava.

| Saicoth a răspuns:

Sau poti anunta politia

| Anapanda a răspuns (pentru Saicoth):

Alo politia? 3 caini se aproprie de mine si nu pot sa ii evit cred ca vor sa ma moarehee hee ceva de genul? Ce naiba sa le zica la politisti in cazul asta trebuie chemati hingeri ca doar nu o sa vina politia sa aresteze 3 caini.

| Saicoth a răspuns (pentru Anapanda):

Ahahahaha laughing nu chiar asa. Mergi la politie si faci o plangere ca nu esti in siguranta, apoi ei cum rezolva e treaba lor.

| Anapanda a răspuns (pentru Saicoth):

? Parca vad politia romana ca aresteaza niste cainii?

| Saicoth a răspuns (pentru Anapanda):

Politia nu doar aresteaza, politia trebuie sa protejeze cetatenii.
Sa spui ca politia va aresta niste caini este putin imatur.

| Anapanda a răspuns (pentru Saicoth):

Glumeam nu stii ce e aia ironie?