| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema. stau in chirie, deoarece locul meu de munca este cel de coordonator de transport, care imi ocupa foarte mult timp si care presupune sa stau la un calculator toata ziua si sa dau telefoane peste telefoane, si sa fiu relativ aproape de parcarea unde sunt tinute masinile firmei si bancile cu care lucram. am un caine, un rottweiler de 9 luni, proprietara are si ea caine si a fost de acord sa tin cainele aici. am o vecine, o "doamna stimabila" care are 82 de ani, care de fiecare data cand ma vede cu cainele imi spune sa dispar cu el de aici, deoarece ea cheama politia s la la la. cainele este pasnic, cand cobor scarile chiar daca trec cateva persoane langa noi, nu sare pe ei si nu devine entuziasmat. cu restul vecinilor e ok. are un program relativ fix cu plimbatul pe afara, adica de 3 ori pe zi, iar cand se cere, scoate un mic smiorcait, iar in rest, parac nici nu il am in casa. ies fara el cand am ceva urgent de facut si nu am cum sa il las in masina, iar asta se intampla rar, adica o data la 2-3 zile il las singur si cand ies din casa latra de 2 ori dupa ce inchid usa(asa l-am invatat). in bloc sunt si alti caini, nu sunt singura, chiar pe palier e un domn care are 3 caini pitbull, iar in total din cate am vazut, sunt vreo 7 caini in bloc, dar doamna asta se ia doar de mine. de ce? sunt sanse sa ma scoata aceasta doamna afara sau ma va obluga politia in acest sens?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa sunt toti batranii din blocuri, au prea mult timp liber si au impresia ca blocul este doar al lor. Cel mai probabil nu va chema politia, si daca o va chema nu iti vor face nimic, atat timp cat respecti regulile de plimbare pentru rasa aia (din cate stiu eu trebuie sa poarte botnita)

| cristimihailov a răspuns:

Eu in locul tau as ruga-o sa cheme politia si sa nu mai faca galagie.

Iar daca o cheama... o sa iti bata niste politisti la usa eventual o sa mergi la sectie unde cel mai mult o sa dai niate declaratii.

Si atat.

| ingerdemonic a răspuns:

Ceva normal ca ii pun botnita. nu ma duc niciodata nu ma duc fara.