| Lupică27 a întrebat:

Am observat aseara ca al meu caine are o mica umflatura in zona pieptului si azi dimineata a avut scaun cu sange.
Cainele are varsta de 15 ani, mai are rost sa umblu cu el prin doctori sau sa ma pregatesc de ce e mai rau? Deja nu mai vede, nu mai aude, de abia mai merge.

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Normal ca are rost sa mergi la medicul veterinar, daca tu aveai o problema de sanatate, ti-ar fi placut ca si copiii tai sa spuna aceeasi replica...Lasa ca e batran oricum da ortul popii...
Niciodata sa nu mai gandesti asa ceva, a crescut cu tine, ti-a fost prietenul tau, tu il ingrijesti pana cand va fi momentul sa se faca inger. Fiind senior, trebuie sa ai vizite mai dese pe la medic.
Si eu am doi caini, si unul dintre ei are 12 ani, la orice mica problema, imediat ma reped cu ea la medic, doar pentru a-i alina durerea sau a o trata.

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Daca tii la el, da, are rost sa mergi la veterinar, ca sa nu il mai lasi sa se chinuie.Medicul te va indruma in acest sens, daca e cazul.

| ioana748 a răspuns:

Of...puiul de el...probabil ca se apropie de eutanasie
Imi pare rau.
Dumnezeu sa va dea putere.

| Lupică27 explică (pentru ioana748):

A avut un pic de sange in scaun, nu te gandi ca a fost hemoragie.

| ioana748 a răspuns (pentru Lupică27):

Doamne ajuta.
Măcar un veterinar v ar spune exact despre ce este vorba.
Multă sănătate ❤

| Lupică27 explică:

Vad ca n-a mai avut sange in scaun, o fi de la faptul ca s-a fortat sa faca? sau ceva hemoroizi?