| zahariuc a întrebat:

Am primit un iepure cadou,si am facut cusca, trebuie sa ii dau si apa sa aiba in cusca?

Răspuns Câştigător
| DanielaFD a răspuns:

Da ...fiindca el o sa simta si nevoia sa bea apa. Dar cateodata s-ar putea sa gasesti apa rasturnata. laughing) pentru ca mai mult ca sigur o sa se bage in apa.

8 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Da, indicat ar fi sa-i pui apa sau sa-i dai tu in mod regulat.

| AndreasfromMetallicA a răspuns:

E bine sa aiba apa in permanenta, dar daca ii dai morcovi si alte legume, nu prea bea, cand ii dai hrana uscata are nevoie de apa.

Răspuns utilizator avertizat
| pisiiiiii a răspuns:

Da, trebuie sa ii pui apa deoarece el o sa bea cat simte nevoia, nu mai mult. Dr ai grija cu mancarea, NICIODATA sa nu ii dai mancare uda sau umeda! Da-i mancare cumparata sau daca vrei sa ii dai cate un morcov sau ceva legume, iarba, de preferabil sa le lasi la uscat de pe o zi pe alta. Daca mai vrei detalii poti sa ma intrebi, si eu am avut unul si stiu destule despre ei.

| andrei9530 a răspuns:

Nu! Lasal sa moara de sete

| dragosx2002 a răspuns:

Pai... daca acest iepure a fost invatat cu apa atunci poti sa-i dai si daca nu a fost obisnuit de mic atunci poate muri. Si ai grija si la hrana pe care i-o dai sa nu fie uda.

| vasilisavasilisa a răspuns:

Doar putin pentru ca daca maninca iarba si deasupra bea multa apa se umfla si moare si da ca sa nu verse apa o pui la un colt

| Atât_Eric_1999 a răspuns:

Prins de cusca, da...