| ѕოiℓ a întrebat:

Am prins un papagal din ghearele unei pisici. Este un perus alb, baiat sau fata nu stiu. Mentionez ca are o rana la aripa, se vede ceva rosu acolo. Si la fata pare cam trist, si are aia de la cioc dezplipita, dar este inca acolo. Nu stiu ce sa fac, e bolnav, e batran? Ce sa fac?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa il duci la un veterinar... din cate ai zis e cam grav. Nu cred ca ai reusi sa il vindeci de unul singur. Bafta!

| Lexi888 a răspuns:

Du-te la un magazin de animale petshop acolo unde țin păsări tot felul, si întreabă ce sa faci, sau dul la un cabinet veterinar.

| DianaIstratii a răspuns:

Pai e normal sa fie asa daca a nimerit in ghearele pisicii. Cel mai bine ar fi sa il duci la veterinar.

| lulugabi a răspuns:

Dul la veterinar

| adilan a răspuns:

Arunca-l pe geam

| Lexi888 a răspuns (pentru adilan):

Te arunca pe tine de la etajul 10 ca sa nu mai ai șanse sa trăiești

| adilan a răspuns:

Si eu pe tine