| anibanani145 a întrebat:

Am pus intrebarea: Ce animale de companie aveti?
Si cativa oameni au spus ca iepure laughing. voi ce credeti. este sau nu animal de companie?

Răspuns Câştigător
| Elena9328 a răspuns:

Eu nu cred ca este dar poate adora foarte mult iepuraasi happy

8 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Iepurele,tinut in casa,sau pe langa casa,care nu este crescut pentru consum,poate fi considerat "animal de companie". Unii,tin in casa purcei,hipopotam, la noi, unul tinea o oaie.
Conventia Europeana pentru Protectia Animalelor de Companie, de la Strasbourg, a fost adoptata si de Romania in 2003.Prin ANIMAL DE COMPANIE,se intelege orice animal detinut de catre om,sau destinat spre a fi detinut in si pe langa casa, pentru amuzamentul personal sau companie.
Eu am o pisica(a doua), luata de pe strada, pe care o tin doar in casa, deoarece locuiesc la bloc.

| AnaSuricata a răspuns:

Iepurii pot fi animale de companie... Eu am o pisica.Iepurasii pot deveni niste prieteni adevarati...totusi sunt cam greu de intretinut daca acei stapani stau la bloc. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| AlexIsAnAI a răspuns:

Da, este. ( Eu am pești. ) De ce n-ar fi? Până la urmă, și crocodilii pot fi animale de companie, și păsările colibri! Doar fiindcă nu sunt cunoscute? Iepurașii sunt drăguți și cuminței, multă lume are iepurași ca animale de companie! =D Sper că te-am ajutat.

| lairon a răspuns:

Daca ei sunt copiatorii lui Gaga si Albu atunci da

| MickeyMouseLove a răspuns:

Normal ca iepurele este animal de companie, eu de fapt am o pisicuta un canisor un iepure si un hamster, iar toti se inpaca minunat.

| Siscanu12 a răspuns:

Eu tot am 5 iepurasi si ma distrez mult cu ei.Mai am si 2 perusi 2 pisici 2 ciini 2 porgusori 2 hamsteri.

| Cigarette69 a răspuns:

Normal ca este iepurele animal de companie. Animalele de companie, de obicei sunt: pisica, cainele, iepurasul, hamsterul, etc. Eu am un motan, un caine, o broasca testoasa, iepurasi si cam atat laughing))))) happy

| pietrean a răspuns (pentru Cigarette69):

Iepurii pot fi si animale de compania, dar si de consum, ca de altfel si cainii, in unele tari.
Vezi raspunsul meu, ce animale sunt considerate animale de companie, dat lui anibanani145.