| Dogioiu_Dumitrana_1989 a întrebat:

Am si ei o intrebare. As putea sa cresc un mormoloc de broasca? Daca dar, cum i-as putea amenaja un habitat si ce i.as putea da sa manance( adica:insecte sau ceva de genul adica nu mancare cumparate de la petshop). Multumesc!

3 răspunsuri:
| Jessicathiemann a răspuns:

Nu cred ca il poti creste draga mea, acestia cresc afara intr-un habitat natural. Eu am avut un iaz amenajat in curte unde aveam mormoloci dar altfel nu ii chinuii. Pup

| Dogioiu_Dumitrana_1989 explică (pentru Jessicathiemann):

Multumesc. Atunci il voi lasa sa creasca afara.

| ElyRebitza a răspuns:

Cel mai bine este sa ii amenajezi un acvariu. Nu e nevoie sa ii pui capac pentru ca nu sare. Pune pământ special de la pet shop pe fundul lui si plantează niște plante care cresc in bălți (găsești plante de genul asta in orice balta, doar smulge-o cu rădăcina cu tot si o poți pune in acvariu). De hrănit se hrănește can cu ce ai zis tu, însă cel mai bine este sa intrebi pe cineva care se pricepe sau sa cauți pe internat informații despre mormoloci. Eu te sfaturile sa nu il ții prea mult, cand devine aproape broasca trebuie sa ii dai drumul. Bafta!