| chyccorita a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare am un canis negru de vreo 3 luni s-a inbolnavit am chemat veterinarul dar nu isi revine de trei zile catelul nu mananca ii dau fortat si vomita nu stiu ce sa-i mai fac aveti voi vreo idee? mie tare teama ca va muri... sad sad

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Imi pare nespus de rau ce ti s-a intamplat! Stiu ce inseamna sa pierzi un suflet de animalut:mie mi-a murit o pisica de cancer(avea 13 ani), am operat-o de 3 ori, dar tot nu am putut s-ai salvez viata.Macar stiu ca am avut grija de ea(am adus-o de pui de pe afara),a trait bine, fiind iubita de toti.
Stiu ca-ti este foarte greu acum, orice alinare sau sfat ti v-a da, dar eu te sfatuiesc sa iei un alt animalut, mai ales unul "aruncat pe strada". Doar asa o sa-ti umpli golul lasat in suflet.
Poate nu a fost otravit.La varste mici, animalutele pot avea viermi, microbi, care ii imbolnavesc foarte repede, iar sistemul imunitar, nu este prea dezvoltat.Asa ca niste vaccinuri, nu ar strica, chiar daca locuiesti la tara.Numai bine iti doresc si incearca sa salvezi alta viata, daca pe a lui nu ai putut! Tu stii ca ai facut tot posibilul si asta conteaza mult!

2 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

TREBUIE SA MERGI LA MEDIC, URGENT!
Cum sa stai sa asisti la durerealui? Nu-l forta sa manance! Atentie ca se poate deshidrata si este cel mai periculos lucru!
Daca nu mergi la medicul veterinar din nou(sau la altul, ca sunt destui), poate sa moara.

| chyccorita explică (pentru pietrean):

Am fost la 2 medici veterinari, si iau facut tratament dar degeaba cineva mi la otravit, eu stau la tara si este lumea rea, mi-a murit imi pare asa rau de ea era ca si un copilas sad sad sad sad sad crying crying

| pietrean a răspuns (pentru chyccorita):

Imi pare nespus de rau ce ti s-a intamplat! Stiu ce inseamna sa pierzi un suflet de animalut:mie mi-a murit o pisica de cancer(avea 13 ani), am operat-o de 3 ori, dar tot nu am putut s-ai salvez viata.Macar stiu ca am avut grija de ea(am adus-o de pui de pe afara),a trait bine, fiind iubita de toti.
Stiu ca-ti este foarte greu acum, orice alinare sau sfat ti v-a da, dar eu te sfatuiesc sa iei un alt animalut, mai ales unul "aruncat pe strada". Doar asa o sa-ti umpli golul lasat in suflet.
Poate nu a fost otravit.La varste mici, animalutele pot avea viermi, microbi, care ii imbolnavesc foarte repede, iar sistemul imunitar, nu este prea dezvoltat.Asa ca niste vaccinuri, nu ar strica, chiar daca locuiesti la tara.Numai bine iti doresc si incearca sa salvezi alta viata, daca pe a lui nu ai putut! Tu stii ca ai facut tot posibilul si asta conteaza mult!