| PolAlexandra a întrebat:

Am si eu o curiozitate poate ma ajuta cineva cu un sfat, am un terrier are 3 luni de o luna face pe covorase absorbante pentru catei. Acum am invatat-o si afara cum e cam mica si face mai des pipi, i-am lasat si covorasul numai ca de ceva timp face numai pe langa sau mai nou pe parchet nu stiu cum s-o mai iau, ce sa-i mai fac sa nu mai faca pe unde apuca. O scot afara si de 7-8 ori pe zi, stau la casa si iese in curte de multe ori, nu face afara si cand intra in casa face pe parchet. Dum sa mai procedez?

Răspuns Câştigător
| Ivanov27 a răspuns:

Rosteşte doar un 'Nu!' pe ton ferm. Respectă cu sfinţenie programul ieşirilor afară până devine rutină şi pentru el. Şi încearcă să-i comunici ce vrei de la el printr- o comandă scurtă (Fă pipi!', de exemplu). Felicită- l apoi când se execută. Cu cât arăţi mai mult entuziasm şi mai multă căldură, cu atât mai repede va deprinde lecţia.

| PolAlexandra explică (pentru Ivanov27):

Multumesc practic cu ea tactica asta de ceva timp sper sa inteleaga pana la urma din cate am inteles de le la 6 luni intelege mai bine ce are de facut...acum nu stiu fiiecare are cate o parere

1 răspuns: