| Bidilici_Sara_1995 a întrebat:

Am și eu o intrebare. Am o cățelușa care tocmai a fătat (pe 24 Martie) abia a fătat, a trebuit sa o ajutam. Deoarece, are vreo 9 ani. Unul dintre pui a murit imediat după ce a fost fătat. Mai sunt 4. Acum sunt toți bine, dar cățelușa are doua mameloane umflate, și nici unul dintre catei nu vrea sa mănânce de acolo... ce as putea face? Va rog spune-ți-mi!

Răspuns Câştigător
| CryBaby156 a răspuns:

Catelusa s-ar putea sa aiba o boala specifica lor..Sau se poate intampla asta deoarece puii au mancat prea mult din acel loc.In orice caz daca se agraveaza te poti duce la un medic veterinar

4 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Veterinar urgent. Pentru pui, lapte foarte putin, supe conserve speciale pentru pui.

| kar1GaNNN a răspuns:

În afară de faptul că trebuie să chemi un veterinar care se pricepe la asa ceva trebuie sa nu lasi căței sa mănânce de acolo.

| Ctvd a răspuns:

In privinta cateilor poti sa ii hranesti cu lapte praf diluat cu apa calada, mai stii de ala ca la bebelusi il gasesti in orce farmacie sau supermarket. Pe catelusa o duci la veterinar, dar oricum e deja cam batrina desi ar trebui sa se faca bine de la tratamentul care ii va prescrie veterinaruL.

| Bidilici_Sara_1995 explică:

Mersi pentru răspunsuri! Acum sunt toți bine, și mama și cățelușii. ♥️