| anonim_4396 a întrebat:

Motanul meu are un an. Intr-o zi a plecat si l-am gasit dupa 6 zile, cand il strigam prin cartier. Iesise dintr-o curte. Dupa aceasta intamplare 4 zile la rand m-am dus sa il iau de acolo, ca mergea mereu in curtea aceea. Insa de doua saptamani il tot caut si nu s-a mai intors. Vecinii din cartierul meu m-au auzit ca il caut. Si de aici incepe parte ciudata: o femeie mi-a zis: "Pai am vazut acum cateva zile o pisica moarta pe strada la tine si o vecina de a ta mi-a zis ca nu cumva sa iti zic de pisica aia, ca ea crede ca e a ta." Eu i-am raspuns: "Eu ma duc sa vorbesc totusi cu vecina mea."

La care ea mi-a zis: "Bine, dar sa nu ii zici ca de la mine sti."

Asa am si facut. M-am dus la vecina, i-am zis ca o doamna mi-a zis ca era o pisica moarta la dansa in fata. Vecina mi-a zis: "Nu-i adevarat, nu era nici o pisica. Stai calma ca nu a patit pisica ta nimic, se intoarce ea. Daca nu vine totusi in cateva zile eu zic sa iti iei alta."

I-am multumit si am plecat...

Urmatoarea zi m-am intalnit cu prima doamna si a inceput sa ma certe, zicandu-mi: "De ce m-ai parat vecinei tale, ca a venit la mine sa imi arete obrazul". Eu n-am mai avut ce face, mi-am cerut scuze. Asta a fost.

Totusi, au trecut 2 saptamani de cand montanul meu nu mai raspunde. Chiar nu situ ce sa fac, imi e asa dor de el. Il iubesc mult, ca pe cel mai bun prieten al meu. Nu vad ce motiv ar putea sa aiba ca sa plece de acasa ca are tot ce vrea. Doarme cu mine in pat, mananca ce vrea el si cand vrea el. Familia mea il iubeste.

Credeti ca se mai intoarce? Oare care vecina m-a mintit ca sigur una dintre ele a facut-o.

Voi ce parere aveti? Chiar am nevoie de un sfat ca asa de dor imi e de el, nu vreau sa ma gandesc ca nu o sa il mai vad nici o data sad

9 răspunsuri:
| AnonimKidd a răspuns:

Hei. Uite : motanii mai mereu pleaca de-acasa, cauta pisici pentru a se imperechea si se bat (motani cu motani). Iar daca nu le mai dai de mancare sau sa spunem ca nu-i place cum il ingrijesti, pleaca. Asa sunt pisicile si motanii. Oricum pacat, daca nu se mai intoarce poate o sa-ti iei un caine. Uite un motiv : http://m.rtv.net/77141. Poate asta o sa te faca sa alegi un caine data viitoare!

| alas a răspuns (pentru AnonimKidd):

Nu mai pune si tu sare pe rana desteapto

| ToxicSmile a răspuns:

Eu cred ca cei care locuiau in curtea aia ti-au furat-o...Cred ca ar trebui sa te duci sa verifici. poate i-au dat de mancare si sta nu-mai pe acolo... sau poate ca au inchis-o undeva..ma rog. Sper sa o gasesti. Mult noroc :[

| suităr a răspuns:

Nu cred ca o duce prea bine...dar imi pare rau de el! sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi pare rau ca iti zic dar poate pisica ta chiar a mintit (care a zis ca e bine si se intoarce0 o fi murit saracul.Du-te cu mita la vecina rea...ca asa iti spune ea. pune afise pe strada.

| karsivan a răspuns:

Motanul tau este acolo la femeia mincinoasa sau in curtea unde l-ai vazut nu ii da drumul din casa ca sa nu i-l vezi tu, mai du-te mereu pe acolo si nu-i zi ca i-ti cauti pisica poate intr-o zi ii da drumul pe afara si i-ti iei motanul inapoi.

| Lili767845 a răspuns (pentru karsivan):

La care dintre femei te referi: prima care a zis ca a murit, sau a2a?

| MadalinG99 a răspuns:

Asta am patit si eu e posibil sa-l tina sechestrat sa-i prinda soarecei vezi cei poti face cautal daca nu du-te peste ele si vezi ce e

| KinderBeeeib a răspuns:

Motanul meu pleca zilnic de-acasa (stau la bloc si e ceva) iar odata l-am pierdut 1 luna a fost HAOS pentru mine am plans si l-am cautat peste tot imi era frica daca era mort, daca ii era foame daca era pierdut si speriat. Odata pe cand plangeam vecina mea mi-a spus ca era la ea in tot acest timp ca la gasit in bloc si a crezut ca l-am dat afara straight face straight face straight face am fost furioasa si i-am spus ca l-am pierdut si ar fi trebuit sa ma anunte.....in fine mi-la dat.

Cat despre povestea ta imi pare rau eu zic sa-ti iei altul asemanator si sa ai grija sa nu fuga.